פארק מים

בילוי בפארק מים הוא אחד הפעילויות היותר פופולאריות בישראל. משפחות רבות מנצלות את ימי הקיץ החמים והולכות להצטנן ביום כיף בשלל פארקי המים הפזורים ברחבי הארץ. בפעילות זו, גם הילדים נהנים וגם הוריהם: הילדים שוחים בבריכות, מתגלשים במגלשות ענק ומחליקים עם האבובים, ואילו הוריהם נהנים מחוויה משותפת עם ילדיהם.

פארקי מים בישראל

בארץ, התחום הזה פופולארי, מכיוון שהוא משלב פארק שעשועים ענק, מסעדות, חנויות, טיפולי מים, ספא ובריכות שחייה. בישראל קיימים מספר פארקים בולטים, המציעים לבאים שלל אטרקציות ופעילויות מים:

פארק מים בצפון

ניתן לצפות מראש שדווקא בכל הקשור לאטרקציות מים, אזור הצפון יהיה חזק בתחום, ואכן קיימים לא מעט אתרי מים, ביניהם אפשר למצוא את ה"לונה גל" המחודש, אשר ממוקם בגולן בחוף דוגית בו יש מגלשות מים גדולות וכיפיות, מסלולי אבובים ובריכות כחולות.

פארק המים הגדול ביותר לצד חופי הכנרת נמצא בצמח, שם ניתן למצוא מגלשות מים מפוצלות, קמיקאזה, סלאלומים ובריכות לפעוטות ולילדים. הפארק מטופח ומזמין, יש בו מדשאות גדולות עם סככות צל ומיטות שיזוף. בנוסף, המקום מאגד בתוכו גם מקומות מסודרים ללינה עם חשמל ואוהלים, בכך ניתן להאריך את הבילוי במקום. באזורים הסובבים את הכנרת ניתן למצוא גם פארקי מים קטנים יותר כמו "אמתנינים" בבית חנניה,  "פארק המים חוף גיא" בטבריה,  "ספלאש" בחמת גדר ועוד.

פארק מים במרכז

באזור המרכז נמצאים פארקי המים הגדולים יותר, כאשר המפורסמים שביניהם הוא פארק המים "שפיים" שהוא גם פארק המים הראשון שנבנה בישראל. בשפיים ניתן למצוא סוגים רבים של מגלשות מים ומגלשות אקסטרים, מגלשות קאמיקזה מהירות, בריכות גלים, שייט אבובים וכן בריכת שחייה אולימפית למבוגרים, הנהנים משחייה תחרותית. מתחם חדש שנבנה בפארק המים הזה נקרא "עולם הילד" – פארק שעוצב במיוחד לילדים ופעוטות ומלא במתקנים ייחודיים ורטובים המשלבים משחקי מים. לילדים שאוהבים להוציא אנרגיה, פארק המים שפיים ייתן תשובה נהדרת לבילוי קיצי.

פאר מים נוסף שנמצא באזור המרכז, הוא פארק המים "ימית 2000", אשר ממוקם בחולון. הוא משלב בתוכו הנאה,פינוק ובילוי גם למבוגרים וגם לילדים. בימים 2000 יש אטרקציות רבות כמו מגלשות מים, מסלולי אבובים, "בננת קפיצה" לבריכה בעומק 4 מטר ועוד מתקני מים שילדים אוהבים. לצד זאת ניתן גם למצוא ספא, חדר כושר, מסעדות, מגרשי ספורט ועוד. סיבה מושלמת לבילוי משפחתי או זוגי. פארק המים ימית 2000 מצויד בציוד מן המעלה הראשונה ובהחלט שווה ביקור למבוגרים ולילדים.

בנוסף, קיימים לא מעט מתקני מים בלונה פארק תל אביב, בו אפשר למצוא גם מתקנים יבשים וגם מסלולי אבובים ומגלשות רטובות. הלונה פארק נותן מענה לאנשים שאוהבים להירטב כדי להצטנן ולהמשיך להנות במתקנים יבשים יותר. בדומה ללונה פארק, גם הסופרלנד בראשון לציון לא חסכו מאיתנו מגלשות מים ומתקנים מפוארים.

פארק "נחשונית" בנחשונים, אמנם מוכר קצת פחות, אך כולל בתוכו גם מתקני מים, כמו גם מתקני לונה פארק ועולם הילד, שיכולים לספק יום כיף ומלהיב לא פחות. בלב תל אביב נוכל למצוא את ה"מימדיון", שהוא אמנם פארק מים צנוע יותר מאלו שצוינו קודם, אבל בהחלט יכול לספק את הסחורה לתל אביביים שלא רוצים לצאת מהעיר. יש בו בריכות גדולות, אבובים ומגלשות, צוותי בידור אנרגטיים וקופצניים והוא ללא ספק יגרום לכל ילד להשאר עסוק בזמן שהייתו בו.

פארק מים בדרום

בדרום ניתן למצוא את "אשקלונה"- פארק המים הדרומי היחיד שיכול לתת מענה נחמד לכל הפארקים הגדולים האחרים ובריחה נהדרת מהשמש הדרומית. באתר ניתן למצוא את כל המתקנים הקונבנציונאליים כמו בריכות, מגלשות, סלאלומים וקמיקאזות.

דילוג לתוכן