שייט

שייט הוא אחד האטרקציות הפופולאריות ביותר בישראל החמה, בה חודשי הקיץ החמים גורמים לאנשים לצאת החוצה ולשוט לאורך הים או להסתכל על הנוף, ללגום משקה צונן ולהתענג על הרוח הימית. היופי של שייט נעוץ בעצם העובדה שזוהי פעילות שכולם יכולים לעשות ללא הבדל של גיל, מצב גופני או בריאותי. זוהי אטרקציה שמתאימה לכולם – היא כיפית, מנתקת מעט מן היום יום ומחברת לטבע.

פעילויות שייט בישראל

פעילויות בתחום השייט הן מגוונות מאוד, במיוחד במדינה שיש בה ים כמעט לכל אורכה וניתן לשוט בה מאילת הדרומית ועד ראש פינה הצפונית.

יאכטות

ענף היאכטות בישראל תפס תאוצה בעשור האחרון והוא ממשיך לגדול ולהתפתח. ביאכטה יש חוויה יוקרתית. אנשים השוכרים יאכטה לכמה ימים או כמה חודשים נהנים מהתנתקות ורוגע שרק הים יודע לספק. ביאכטה יש הרגשה מפנקת. על שפת הים התיכון הרגוע יחסית נעים לשוט ללא סערות והפתעות, לכן רבים בוחרים ביאכטה כאשר הם רוצים ניתוק מחיי העומס הרגילים. באם התייר הנופש רוצה להיות גם רב החובל של היאכטה, במדינת ישראל דורשים רישיון שייט. אם הוא לא בעל רישיון שכזה, הוא יצטרך לפנות את ההגה לאדם ממוקצע יותר.

שייט לאורך המרינות

הארץ עשירה במספר רב של מרינות: רק באזור המרכז למשל יש את אשקלון, תל אביב,יפו, אשדוד והרצליה. המרחקים בין המרינות הללו הם בסביבות 25-30  ק"מ. שייט בין מרינות היא אטרקציה מהנה, שיכולה לאפשר עצירה בין מקום למקום למנוחה כל כמה שעות. כל מרינה מציעה מסעדות מגוונות, טיולים לאורך המרינה וסיורים במבנים היסטוריים עתיקים. ניתן גם לתאם מראש לינה במקום ולהאריך את החופשה לכמה ימים.

שייט לילדים

בארץ קיימות מגוון אטרקציות מהנות לילדים, הכוללות שייט לאורך הים עם פעילויות מים מיוחדות לילדים. אילת היא עיר תיירותית, המשלבת אטרקציות לכל המשפחה. מגוון אטרקציות שייט גדולות לילדים עם צוותי בידור על שפת הים האדום, יכול להיות רעיון מעולה ומהנה לכל המשפחה. לאלו שמחפשים את החוויה המשפחתית, קיימים מקומות רבים המשכירים כלי שייט קטנים ואינטימיים יותר, שיכולים לאחד את המשפחה בבילוי נעים והתחברות נעימה לטבע. אופציה נוספת היא לשכור כלי שייט, שנותן גם אפשרות לצלילה ושחייה באמצע השייט. ילדים אוהבים את זה ופעילות שכזו משלבת גם ספורט ותנועה בריאה.

שייט רומנטי

שייט רומנטי – קיימות אטרקציות שייט רבות לזוגות אוהבים, שרוצים לגוון מעט מבתי מלון וצימרים ולצאת למסע רומנטי על גלי הים המרגיעים. זהו מקום מעולה להצעות גורליות והרגעות כללית. אתרים רבים ישמחו לסדר למענכם את המקום בצורה מושלמת על ידי נרות, קישוטים וארוחות רומנטיות.

פעילויות שיט נוספות

פעילויות השייט הן בלתי נגמרות, רק צריך לבחור נקודה בארץ ולהתחיל לחקור על הפעילויות הזמינות במקום: שייט זוגי, שייט על ספינה גדולה, שייט תענוגות, יאכטות, גונדוליירים, שייט בתוספת צלילות, אפילו אירועים כבר עושים על הים.

מומלץ ביותר לעקוב אחר מזג האוויר לפני תכנון מדוקדק לחופשת השייט הבאה שלכם. כאשר מדובר בים, בלתי אפשר לשלוט על תנאי הטבע, וזהו לא גורם שמומלץ להתגרות בו. אלו המתמכרים לחווית הים המרגיעה, יכולים למצוא מגוון קורסי שייט אתגריים ולהפוך את החוויה הזו להרגל בריא. עם פתיחת המרינות באשדוד, אשקלון והרצלייה, נפתחו בתי ספר רבים ומועדוני שייט.

לסיכום, חוויות שייט כבר אינן שמורות רק לבני האצולה ושכנינו האירופאיים. בארץ קיימות אטרקציות רבות ונפלאות, המאפשרות חופשה נהדרת ומרגיעה לאורך רצועות החוף היפיפיות בהן בורכנו

דילוג לתוכן