טיפולי מים

טיפולי מים זהו תחום ההולך ומתפתח עם השנים, גם המודעות אליו גדלה בקרב אנשים בצורה בלתי רגילה. כך למשל, לטיפולי הידרותרפיה כיום מייחסים חשיבות רפואית בלתי מעורערת. טיפולי מים השונים מתחלקים למספר סוגים, המשלבים מספר מאפיינים זהים וכן מאפיינים נבדלים.

coaching

תחום שתפס תאוצה בשנים האחרונות נקרא coaching והוא למעשה סוג של תחליף לטיפול פסיכולוגי קונבנציונאלי כפי שאנו מכירים אותו. טיפול מיוחד זה מנסה לעורר באדם את התת מודע על ידי מטפלים שמדריכים אותו על פני המים. הרעיון של טיפול זה הוא מציאת האיזון המחודש של הגוף על ידי  פתיחת הרגש מחדש. למים מיוחסים תכונות רוחניות, אשר יכולות לפרוץ דרכים בכל הנוגע לרגש והמנעות מהראציונל המנחה את רוב האנשים ביום יום.

טיפולים הוליסטיים

טיפול הוליסטי הוא טיפול מענג שנוצר על מנת להגיע לתחושת רוגע ושחרור יחד עם חוויה של פינוק. הטיפול מתחיל בכניסה לבריכה ומשם הגוף עובר למצב פאסיבי לחלוטין בו המדריך או המדריכה מביאים את הגוף למצב של ציפה. לרוב טיפול הוליסטי יתחיל במסאז' מעמיק ומפנק, שיכלול גם מתיחות ועבודה על אנרגיות מתחת למים.

ככל שהטיפול נמשך, המטפל או המטפלת מתחברים ולומדים טוב יותר את גוף המטופל. טיפול מים הוליסטי יכלול הכוונה ייחודית שלאט לאט משחררת את המטופל מן הלחצים היום יומיים של חייו, גם מבחינה פיזית (המים נעדרים מכח משיכה) וגם מבחינת האווירה הרגועה שמשרה המקום, שגורמים להורדת לחץ מן החוליות ולהרפייה וריכוך של שרירי הגוף.

טיפול מים לנשים בהריון

הסברה אומרת כי המים הוא מקום מושלם לנשים בהריון. טיפול מים לנשים בהריון מנסה לתת סביבה נינוחה, תוך טיפול אקטיבי בעזרת הדרכת מטפלים, שלמעשה מביאים את הגוף לתנוחות ויציבות נכונות לתקופת ההריון. למים מיוחסים סגולות המקלות על נשים בהריון. עצם העובדה שהתנועה קלה הרבה יותר במים מקלה על התנועה של האשה ומאפשרת לה לעבוד בקלות יותר על תנועה והרפייה.

עבודה על נשימה סדירה מאפשרת פירוק לחצים ועומסים מחיי היום יום ומאפשרת חיבור לגוף ולנפש. בחודשים מתקדמים מתבצע גם חיבור רוחני לעובר הגדל בבטן. סדנאות הכנה ללידה משתפות גם את בן הזוג של האשה על ידי לימוד והקניית כלים לתמיכה באשה בזמן ההריון והצירים. טיפול זה מאפשר חיבור טוב יותר בין בני הזוג. כמו כן, דבר חשוב ביותר הוא לסמוך על בן הזוג שעובר את הלידה יחד עם האשה.

טיפול מים – חוויה מרגיעה

פעילויות מים הן חוויות מהנות וייחודיות. אנו חיים במציאות לא קלה ומורכבת כל אחד מסיבותיו שלו. ניתן לראות זאת כבר כשיוצאים לרחוב, אם זה על הכביש עם צפצוף המכוניות, אם זה בעבודה עם לחץ הזמנים הצפוף ואם זה בלימודים עם העבודות והמבחנים להגשה. החיים הם חוויה סובייקטיבית, אך ברור לכולם שאין חיים נטולי דאגות.

טיפול במים היא חוויה מרגיעה, שמחזירה אדם לאיזון אליו הוא שואף להגיע רוב חייו. זוהי חוויה רוחנית, ואומנם לאחר טיפול אחד לאו דווקא מגיעים להארה מפילת אסימונים, אבל לשעה אחת ניתן להנות מחוויה מרגיעה ומעצבת שמאגדת בתוכה אנרגיות טובות ופינוק אמיתי.

קיימים גם אתרים רבים שהופכים את החוויה הזו לחוויה זוגית מהנה, מחברת ורומנטית. מים הם חלק מן הטבע הגדול והפראי ויש סיבה שמיוחסות למים כל כך הרבה סגולות רפואיות ומדעיות שעושות פלאים. הטבע הוא חידה, אך דבר אחד ברור – הטבע תמיד ישאף לאיזון, וכמו הטבע גם האדם, לכן חוויה של טיפולי מים יכולה להיות ייחודית, מעניינת ומספקת.

דילוג לתוכן