משחקי מים

מים הוא נוזל שלא ניתן להתקיים בלעדיו. מעבר לשימושים השונים של המים לצורכי שתייה, השקיה, חקלאות או תעשייה, הם מהווים לא פעם מקור להנאה עצומה. קיים מספר לא מבוטל של משחקים הנערכים במים ובכך הופכים את חווית הטבילה למרעננת מאד מצד אחד, אבל גם ספורטיבית ומהנה לא פחות מהצד האחר.

בין אם אתם חובבי גלישה מהירה או משחקי כדור, סביר מאד שבמים תמצאו את מבוקשכם באמצעות אחד ממשחקי המים הנפוצים בעולם. במקרה הכי גרוע, תמיד ניתן לעשות "קרב תרנגולות" או תחרויות שחייה עד לקצה השני של הבריכה.

כדור מים

משחק כדור מים הומצא בסוף המאה ה-19 ומשמש כענף אולימפי משנת 1900. המשחק, משלב יסודות של כמה משחקי כדור, המשולבים עם שחייה, כמובן. הכללים ברורים: שתי קבוצות, שבכל אחת מהן שישה שחקנים ושוער, המנסים להבקיע את שערה של היריבה. כל כדור העובר את המגן על השער (השוער) מקנה את הקבוצה בנקודה. בסופם של 32 הדקות, המנצחת היא הקבוצה עם מספר הנקודות הגבוה ביותר.

הגבלות שונות, כמו האיסור לגעת בקרקע או להחזיק בכדור למעלה משלושים שניות, הופכים את השחייה לחלק מרכזי בחוויה, כאשר הצלחה בספורט זה מבוססת גם דינמיקה קבוצתית, כוח ותחכום. בישראל קיימת ליגה מקצוענית לכדור מים כבר למעלה מחמישים שנה, כמו גם פעילותם של קבוצות ילדים ונוער.

סקי מים

סקי מים הוא ענף אשר צובר פופולאריות רבה מאד בפן התחרותי, אבל גם מאפשר חוויה חד פעמית לאנשים חסרי ניסיון מעשי. ענף זה, שיש שיגידו שהומצא ב-1922 בארצות הברית (לעומת אנשי שיציינו כי המצאתו התרחשה שנתיים קודם לכן בצרפת), מבוסס על עיקרון פשוט: הגולש עומד על מגלשיים מיוחדים וקשור לסירת מנוע הנעה במהירות גבוהה- לרוב כ-20 עד 60 קמ'ש.

מלבד הניסיון להישאר עומד על המים ולתמרן בהתאם למסלולה של הסירה, קיימות תחרויות רבות המבוססות על ענף זה. בכלל זה, ניתן למנות סלאלום, במהלכו הגולשים צריכים לעבור בין מצופים במהירות האפשרית, תחרויות פעלולים המצריכות ביצוע תעלולים מורכבים באמצעות המגלש (עליהם מקבל כל מתמודד ציון) וכן הלאה.

סקי מים בכבלים

סקי מים בכבלים הוא ענף זה דומה לענף הקודם, אך כולל מספר שינויים. ראשית, החיבור הוא אל מנוע נייח ענקי ולא אל סירה נעה. שנית, במקום אדם אחד בסקי מים רגיל, במקרה הזה שמונה אנשים יכולים להיות מחוברים בו זמנית אל המנוע, בתנאי שהם שומרים על מרחק סביר אחד מהשני.

ענף זה הופך לאהוב ביותר בשנים האחרונות, אפילו ביחס לענף שממנו שאב את ההשראה. התחרויות השונות (סלאלום, פעלולים, וויקבורד) מושכות קהל צופים נלהב, כאשר אפילו לישראל יש מעמד גבוה בהקשר הזה: היא נחשבת לאחת המובילות בעולם בספורט סקי המים בכבלים וכוללת את מתחם סקי המים בפארק בגין בתל אביב- הגדול מסוגו במזרח התיכון כולו.

מגלשות מים

כשחושבים על המונח פארק מים, במרבית המקרים הדימוי הראשון העולה לראש הוא של מגלשות מים מפותלות ומהירות. אין זה מקרה: גלישה במגלשת מים נחשבת בעיני רבים, מבוגרים וילדים כאחד, לחוויה עצומה.

הסיבה העיקרית לכך היא, שמתכנני המגלשות עושים הכל כדי להבטיח גלישה מלאת אדרנלין. כך, למשל, ניתן למצוא מגלשות אשר שיפועם לא היה מבייש הר תלול בדרום אמריקה, מגלשות שמהירות הגלישה בהם מגיעה לעשרות קמ'ש בשעה, מגלשות המבצעות סיבוב ב-360 מעלות וכן הלאה.

קיימים כיום אלפי פארקי מים ברחבי העולם, חלקם עצומים בגודלם ובכמות משחקי המים שיש בהם, כך שכל המעוניין צריך רק לעטות עליו את בגד הים ולהתכונן לחוויה רטובה ומלאת אדרנלין.

דילוג לתוכן