תמי 4

באם אתם שותים מים במינון סביר או שוקלים לרכוש מתקן מים ביתי, סביר מאד להניח כי שם המותג "תמי 4" מוכר לכם. תמי 4 הינה אחת החברות המובילות בעולם בכל הנוגע לייצור מערכות המספקות מי שתייה צלולים וטהורים כבר למעלה משלושה עשורים.

הקמת חברת תמי 4

ב-1970, הוקמה חברת "תנה תעשיות" שעסקה בזיווד אלקטרוני ובתעשיית הפח. כאשר הבינו קברניטי החברה כי על מנת לנסוק מעלה יש צורך בפיתוח מוצר מוגמר וייחודי, הם רכשו מפעל לייצור מכשירי קירור ביפו. המערכות סופקו לגורמים מגוונים במשק הישראלי, דוגמת צה"ל, בתי ספר, מפעלי תעשייה וכן הלאה.

בסוף שנות ה-70, החל המפעל לחלוש על תחום טיהור המים וייצר מכשירים המיועדים לכך. לאחר שהמפעל החל לעסוק גם בייצור סודה לשתייה, פותח ב-1987 מכשיר התמי 4 הראשון לטיהור ולסינון מים, אשר לאחר מספר חודשים יצא גם לשוק.

ייצור תמי 6 – מוצר הדגל של החברה

הכניסה למילניום השלישי, הגברת המודעות העולמית לסגנון חיים בריא ונכון וכן התחרות העזה מול חברות המים האחרות כמו חברת מעיינות, אלקטרה בר וכו', הביאה לכך שתמי 4 החלה בייצור קו חדש של מוצרים המיועדים לשימוש ביתי. אנשי החברה חקרו בנושא, ולאחר מספר שנות פיתוח נחשף מכשיר התמי 6, אשר הותיר מאחור את כל קודמיו.

מכשיר זה נחשב למכשיר המיקרו-בר המשוכלל ביותר בעולם נכון לעכשיו. הוא מאפשר ללקוח לבחור בין מים חמים, קרים ומטוהרים, מאפשר שליטה מרחוק על הטמפרטורה של המים, מציע צג דיגיטלי מתקדם, כולל מתקן מתקפל להנחת כוסות ובקבוקים ועוד שלל פיתוחים.

בנוסף, זוכה המכשיר לתשומת לב עקב מימדיו הקטנים באופן יחסי, דבר אשר הקל על כניסתו לבתים והקנה לו שלל פרסים מקומיים ובינלאומיים. בין השאר, אפשר לציין את פרס Zenith למכשיר הטוב ביותר ואת זכייתו הרצופה בפרס בר המים המוביל במדינה מטעם המבחן של המדינה.

המעמד הייחודי של תמי 4

כיום, מותג תמי 4 נחשב לגדול בישראל בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות לטיהור, סינון, חימום וקירור מים לשתייה. מוצרי החברה, אשר במרכזם בר המים, מפותחים במפעל הממוקם בעמק האלה, משווקים באמצעות מערך השירות והייצור של החברה לכל רחבי העולם. בהקשר הזה, חברת הבית של המותג, Tana Water, משווקת את מוצריה באי הבריטי.

מוצרי החברה עומדים בתקנים המחמירים ביותר בייצור מערכות למים, ובכלל זה תקן 1505 הישראלי לאיכות מי השתייה, התקן האנגלי wras, התקן הבינלאומי 9001-2000-ISO, תו התקן האירופאי וכן הלאה.

המוצרים פותחים באמצעות הכלים המתקדמים ביותר אשר קיימים כיום בשוק. דגש רב מושם על עיצובם, תוך הבנה מוחלטת של צרכי האדם כדי לייעל את השימוש בהם.

תמי 4 – מוצרים

מלבד מוצר תמי בר Family (תמי 6), משווקת תמי 4 ברי מים נוספים, בעיצובים שונים. החברה מתאימה ברי מים לשימושיהם השונים, בין אם בדירה, בעסק, במשרד או בחדר. המוצרים מגיעים בשלל צורות, צבעים וגדלים, כדי שכל לקוח יוכל להתאים את המוצר לתדמית ולאווירה שהוא מנסה ליצור. מלבד זאת, מציעה תמי 4 מסנני מים, קולרים למים, ערכות ניקוי וטיפוח, בקבוקים אקולוגיים ועוד.

מאז הקמתה, חברת תמי 4 נמצאה בבעלות של קרן ההשקעות פימ"י, חברת ההשקעות קאזו וקיבוץ נתיב הל"ה. בשנת 2009, רכשה חברת שטראוס את תנה תעשיות בע"מ, ובכלל זה גם את המותג תמי 4. עסקת ענק זו, אשר היקפה מוערך בכ-80 עד 100 מיליון דולר, נועד להעניק לשטראוס יתרון עצום על פני לקוחותיה.

התוכנית של חברת שטראוס היא לנצל את הצלחת מכירות שוק הקפה שלה ברחבי העולם ולשווק את מטהרי המים של תמי 4 יחד איתם.

דילוג לתוכן