בר מים

מים הם משקה החיים, והבחירה הבריאותית הראשונה למשקה המועדף והרצוי. עקב עליית המודעות לאיכות מי השתייה בשנים האחרונות, חברות שונות מציעות מים מינרלים לרכישה או לחלופין, בר מים.

הטיפול המוקפד במים רק משפר עוד יותר את איכות המים הקיימים בישראל, אשר נחשבים בכל מקרה למים איכותיים וטובים לשתיה ביחס למדינות שונות בעולם. התקנת בר מים בבית או במשרד מאפשרת אספקה שוטפת של מים באיכות מצוינת לשתיה.

הכירו את בר המים

בר מים הינו מתקן אשר מפיק מים מסוננים איכותיים לשתיה. קיימים שני סוגים של בר מים, כאשר הראשון בהם הוא מכשיר חיצוני, נפרד מברז המים הביתי, המחובר לחשמל.

המים מגיעים לבר מים מסוג זה במיכלים שניתנים למילוי, אשר מובלים לבית המזמין אותם בתדירות קבועה. המכשיר מפיק מים קרים וחמים כאחד, בכך חוסך את השימוש בקומקום חשמלי, או במגש קרח.

המכשיר השני ניזון ממי הברז, מסנן אותם, ומוציא מים קרים או חמים איכותיים יותר ממי הברז הסטנדרטים.

בר המים מגיע בגדלים שונים, והוא יכול להיות ממוקם על השיש בתצורה קומפקטית או על הרצפה. החברות השונות מציעות כיום ברים מעוצבים וחדשניים, המשתלבים בעיצוב המטבח ובהתאמה לכל מטבח.

חברות המשווקות בר מים

בשוק הישראלי קיימות מספר חברות המשווקות בר מים, כאשר המובילות שבהן הן "תמי 4", נביעות ומי עדן.

ההבדל הגדול בין שלושת החברות הוא סוג בר המים שהן משווקות. בעוד שמי עדן ונביעות משווקות ברים עם גלונים של מים מינרלים, "תמי 4" משווקת ברים המסננים את מי הברז הביתיים. הבדל נוסף קיים בטעם המים הסופי, ששונה מעט מחברה לחברה.

בחירת בר מים

המגוון הקיים בשוק יוצר לא מעט בלבול בעת ההחלטה לרכישת בר מים, אולם יש מספר קריטריונים שיכולים להקל על ההחלטה. הפרמטר החשוב ביותר בעת הרכישה הינו קנייה של בר מים בעל תו תקן בלבד. בדיקה שלמתקן יש תו תקן ישראלי, תצביע על איכותו ועל עמידתו בתקני הבריאות השונים בישראל.

סוג המים הינו קריטריון חשוב לא פחות הקשור להעדפה אישית. למים מינרלים יש טעם שונה מאשר למי ברז. אנשים שמעדיפים מים מינרלים (מי מעיינות) יעדיפו לרכוש בר אשר לא עושה שימוש במי הברז, ומשתמש במיכלים של מים מינרלים המגיעים באספקה קבועה לבית הלקוח.

קריטריון נוסף הינו מחיר בר המים. למשל, בר מים של מים מינרליים דורש תחלופה תמידית של מכלי המים. למרות שהחברות הגדולות, כמו מי עדן או נביעות, מציעות מחירים מיוחדים עבור כל חודש, מתווסף עדיין תשלום חודשי קבוע עבור המים שנוסף על התשלום החודשי הקבוע עבור אספקת מי הברז.

לעומת זאת, בר מים שמבוסס על סינון מי ברז דורש רק החלפת פילטר מידי מספר חודשים. רכישה חד-פעמית של בר מים נעה בין כמה מאות שקלים לכמה אלפי שקלים, תלוי בחברה ובאופי הבר.

דבר נוסף שיש להתחשב בו הוא גודל הבר. בר המים ממוקם בחלל הבית, לרוב במטבח, ותופס מקום על משטח מוגבל (שטח שולחן או שיש). על כן, יש להיערך ולחשב את מיקום בר המים ולבחור בבר המתאים לדירה או למשרד באופן אידיאלי.

נושא חשוב בעת רכישת בר המים הוא בטיחות המתקן, ובעיקר במתקנים המפיקים מים חמים. מתקן שכזה יאפשר מזיגה בטוחה של מים חמים וימנע מצב בו האדם המוזג מים, בעיקר ילדים, יכול להיכוות.

שתיית מים הינה חשובה ובריאה לנו, אך חשוב לא פחות לצרוך את המים ממתקן איכותי ונוח, אשר יבטיח את איכות המים הגבוהה ביותר לנו ולבני ביתנו.

ראו גם:

מכונות קפה

דילוג לתוכן