מכונות קפה

בשנים האחרונות גילה הקהל הישראלי את מכונות הקפה על סוגיהן השונות. ביותר ויותר מטבחים ומשרדים ניתן לראות היום מכונות קפה איכותיות המחליפות את הקומקום והנס הרגילים.

מדובר על שוק פופולרי ממש, עם שחקנים רבים המשווקים מכונות מסוגים שונים ואלפי יחידות שנמכרות בכל חודש.

מדובר על שוק רחב מאוד הן מבחינת פוטנציאל הגידול שלו והן מבחינת היקף הסוגים של מכונות קפה וקהלי יעד שונים, החל ממכונות מקצועיות ויקרות לחובבי קפה מושבעים ועד מכונות קפסולות פשוטות למי שפשוט רוצה אספרסו טוב בצורה פשוטה ומהירה.

זקוקים למכונת קפה? מכונות קפה זה icoffee!

סוגי מכונות קפה

ניתן לחלק את העולם המופלא והעשיר של מכונות הקפה לחמישה סוגים עיקריים, כאשר כל סוג נבדל באופן חליטת הקפה, תפעול שונה, איכויות קפה שונות ושימוש בחומרי גלם בתצורה שונה.

הסוגים הרבים של מכונות קפה לצד ריבוי מותגים גדול מאוד יוצרים רמות מחיר רחבות מאוד, החל במאות שקלים בודדות ועד אלפי שקלים למכונות המקצועיות והאיכותיות ביותר.

מכונות קפסולות

אלו מכונות הקפה הנפוצות הפופולאריות ביותר בגלל עלות רכישה זולה מאוד ותפעול פשוט מאוד להכנת כוס קפה.

מכונות אלו פועלות על בסיס קפסולות מוכנות וסגורות של קפה קלוי וטחון (7 גרם קפה ברוב המוצרים), פשוט מכניסים את הקפסולה למקום הייעודי לה, לוחצים על כפתור והמכונה מבצעת את כל התהליך של ניקוב, הזרמת מים רותחים דרך הקפסולה ומזיגת אספרסו לכוס מוכנה.

יש מכונות פשוטות מאוד להכנת אספרסו בלבד ויש כאלו עם אפשרות להקצפת חלב. לרוב לכל מותג מכונות קפה כאלו קפסולות מיוחדות המתאימות רק לו – מה שיוצר תלות במכונה ובספק הקפסולות.

מכונות פודים

אלו מכונות קפה פחות נפוצות אך פשוטות להפעלה בדומה לקפסולות. פוד קפה הוא למעשה קפה טחון ומוכן השמור בי שתי שכבות נייר פילטר, כאשר כל הפודים מיוצרים באותו סטנדרט ולכן אין תלות ביצרן ספציפי. מניחים את הפוד במקום ייעודי ולוחצים על כפתור או מורידים מנוף חליטה להזרמת המים דרך הקפה ואל הכוס.

מכונות חצי אוטומטיות / מקצועיות

אלו מכונות קפה המפיקות קפה משובח אך מצריכות יותר ידע מוקדם ותפעול מעט מורכב יותר. יש להן דוד מים חמים ומשאבה להזרמת המים בלחץ המתאים, אך יש להפעילן ידנית וכמו כן להניח קפה קלוי וטחון בידית חליטה מקצועית שדרכה זולג האספרסו לכוס. מכונות אלו כוללות לרוב הקצפת קפה איכותית ביותר.

מכונות אוטומטיות

מכונות קפה איכותיות המציעות תפעול מלא של חליטת הקפה והפקת כוס קפה משובחת. המכונות כוללות מטחנת קפה מובנית ובלחיצת כפתור מבצעות את כל השלבים מהטחינה של הפולים ועד חליטה מושלמת של הקפה בדרגות שונות על פי בחירת המשתמש.

מכונות ידניות

מכונות קפה נדירות ומורכבות יותר לתפעול. הן פועלות באמצעות בוכנה שיוצרת את הלחץ המתאים לחליטת אספרסו ולא באמצעות משאבה אוטומטית. מרשימות למראה, מפיקות אספרסו משובח אך מצריכות ידע קודם ותפעול ידני.

כמו כן ניתן לסווג את מכונות הקפה לביתיות, משרדיות גדולות לשימוש אינטנסיבי, מקצועיות למוסדות וכדומה, כאשר הבדלים אלו הם מבחינת גודל דוד המים, קיבולת קפה וכן הלאה.

מותגים מובילים

בשוק מכונות הקפה כמה מותגים מובילים בכל קטגוריות מכונות, כאשר כאמור יש בשוק שחקנים רבים המשווקים מכונות ומותגים רבים מאוד שניתן לבחור מהם.

  • קפסולות: 50% מהשוק נשלטים על ידי המותג נספרסו כאשר מותגים מובילים נוספים הם פאוזה (לוואצה) ומכונות של Illy.
  • מקצועיות, חצי אוטומטיות ואוטומטיות: כמעט כל המותגים המובילים הם מאיטליה וכוללים את החברות Saeco, Gaggia, Nuova SIMONELLI, דה לונגי, Rancilo, Jura, Krups, ECM, Ascaso, Vibiemme ואחרות.

ידניות: המותג המוביל של מכונות קפה ידניות הוא חברת Elektra האיטלקית.

ראו גם:

מתקני בר מים

מים מינרלים לשתייה

דילוג לתוכן