מתקני מים

החשיבות של שתייה מרובה ברורה לכל אחד מאיתנו במיוחד במדינה חמה כמו ישראל. הבעיה היא שמי הברז לא תמיד ראויים לשתייה, והבקבוקים המינרלים יקרים ומצריכים מאמצים רבים בסחיבה. פתרון יעיל ואפקטיבי ליהנות ממים באיכות גבוה וללא מאמץ יהיה ברכישת מתקן מים.

בשנים האחרונות, יותר ויותר בתים, משרדים ומוסדות בישראל מכניסים לתוך שעריהם מתקן מים מסוג מסוים, המשרת נאמנה אוכלוסייה צמאה של אנשים. מתקנים אלה מאפשרים לצרוך בקלות מי שתייה טעימים, בריאים- ובדרך כלל, מבלי צורך לרוקן את הכיס.

מתקני מים מרכזיים הקיימים

בר מים מינרלי

ברי מים מינרלים מחליפים למעשה את הבקבוקים, ומאפשרים ליהנות מאספקה קבועה של מים איכותיים, היישר מהמעיינות השוצפים של מדינת ישראל.

הפעילות, במקרה כזה, היא מול חברת מים מינרליים ("נביעות", "מי עדן" וכן הלאה), המציעה את המים שלה במסגרת של בקבוקים או מתקני מים.

תמורת תשלום חודשי קבוע, ולאורך תקופה מסוימת, מקבל הלקוח בר מים לשתייה, וכן אספקה שוטפת של כדי מים ללא צורך בסחיבתם.

ברי מים מסוג זה מגיעים לרוב בשלל עיצובים, וכוללים בתוכם לעיתים גם אפשרויות החורגות בהרבה מבחירה במים חמים או קרים: טיימר, אפשרות להרתחה, התאמה מדויקת של טמפרטורה לצרכים, צג דיגיטלי מתקדם וכן הלאה.

מיותר לציין שעל מנת לחסוך את הטרחה של הלקוח, כדי המים מסוג זה הינם עצומים בגודלם: בכל כד ניתן להכניס כ-20 ליטרים של מים.

מתקני מים מסוננים

מתקני מים מסוננים ייראו לעיתים כמו ברי המים הקודמים, אבל באופן פעולתם קיים הבדל חשוב ביותר. מתקנים מסוג זה אינם מבוססים על אספקה חיצונית של מים מ"הטבע", אלא מחוברים ישירות לצנרת המים של הבית.

לטובת כל אותם אנשים החוששים מאיכותם הרעועה של מי ברז, קיימת במתקנים מסוג זה מערכת סינון מתקדמת המוציאה את הרעלים והחומרים הלא רצויים מן המים, דבר אשר משפר את איכותם ואת טעמם גם יחד. הטיהור יכול להיעשות במספר דרכים, אשר הנפוצה שבהן היא שיטת האוסמוזה ההפוכה.

במקרה כזה, כמובן שאין הגבלת של צריכת המים, ולא נוצרת תלות בגורם חיצוני. מבחינת העיצוב, הרי שבדומה לסוג הקודם יש פה הבחנה בין מתקנים המיועדים להצבה על הרצפה, לבין מתקנים "נמוכים" יותר שנועדו לשיש או לשולחן.

מתקני מים למוסדות או לעסקים

בין המתקנים שהוזכרו, קיימים גם לא מעט המיועדים מעצם הוויתם למוסדות ציבוריים ולבתי עסק, בהם צריכת המים גבוהה. הדגש במתקנים מסוג זה הוא על קצב עבודה גבוה, ממשק פשוט לשימוש ויכולת לקבוע את מאפייני המים שיונפקו- אחרי הכל, לכל אחד דרישות משלו.

כמובן שלא ניתן לדבר על מתקני מים מבלי להזכיר את הקולרים הידועים. המדובר הוא במתקנים אשר מחוברים גם כן לצנרת המים המרכזית, כוללים מנגנוני טיהור וכן ברז אחת לשתייה ישירה. בחלק מהמקרים, יציעו הקולרים גם ברז מיוחדת למילוי בקבוקים, אפשרות לבחור במים חמים להרתחה ועוד.

בחירת המתקן האידיאלי המתאים לכם

בחירה של מתקן מים לבית או לעסק אינה צעד פשוט. מעבר לאבחנות הבסיסיות שעשינו פה, הרי שמבחן הדגמים, החברות, היכולות והאפשרויות הוא פשוט עצום.

לכן, מומלץ מאד להשוות בין מחירי הדגמים השונים, לבחון היטב את המאפיינים הספציפיים של כל אחד ובסופו של דבר- לבחור במתקן שיתאים במידה המרבית לשימושים המיועדים לו.

עם זאת, ההמלצה הברורה היא לבחור בסופו של דבר במתקן מים של אחת החברות המוכרות הפועלות בשוק. המתקנים של אלה נוטים להיות אמינים ואיכותיים הרבה יותר, מבלי שיש צורך לדאוג לתחזוקת השוטפת של המתקנים יתר על המידה.

ראו גם:

מכונות קפה

דילוג לתוכן