מי עדן

כיאה לאחת מחברות המובילות בארץ לייצור ולשיווק מוצרי מים, מי עדן מהווה שם השגור בפי כל ישראלי. חברה זו, אשר נחשבת לאחת החלוצות בתחום, מביאה את המים המינרלים היישר ממעיין סלוקייה שברמת הגולן ועד למקררים השונים של הלקוחות, הן בארץ והן מחוצה לה.

הקמת מי עדן

משה המאירי, בניולוג במקצועו, מגלה בשנת 1980 את מעיין סלוקייה. הוא לוגם ממימי המעיין ומגיע למסקנה חד משמעית: אלו הם מים באיכות גבוהה מאד. המאירי פונה אל הגורמים הרלוונטים ומתחילות בדיקות מקיפות של טיב המים.

כעבור שלוש שנים, מקבלת חברת מי עדן אישור לנצל את מימי המעיין ולשווק מוצרים אשר מבוססים עליהם. החברה מתחילה למכור מים בבקבוקים לציבור הרחב, אשר מגלה את סגולותיו הייחודיות של "האוצר של המעיינות".

בשנת 1988, לאחר מספר שנים בשוק הבקבוקים המינרלים הישראלי, ולאור התחרות מול חברות המים המינרליים, עין גדי ונביעות, מחליטים מנהלי מי עדן ללכת צעד קדימה. תחת קמפיין "מי עדן עד אליך", הם מתחילים להפיץ מים מינרלים בכדים, לבתים או למשרדים. העיקרון פשוט: הלקוח מקבל מתקן מים פרטי, אשר אוגר כמויות נכבדות של מים, שמוזרמים בלחיצת כפתור. אנשי החברה הם שאחראיים על האספקה של המים הללו ועל מילויים, במידת הצורך. הפרוייקט מתקבל באהדה על ידי הציבור הישראלי. כיום, למי עדן יש כ-130,000 לקוחות, אשר פזורים בכל רחבי הארץ ומקבלים את ההספקה הזו.

מי עדן – יצוא  מים מינרלים לאירופה

ב-1998 מחליטה מי עדן לפעול גם בשוק העולמי, כאשר היעד הוא אירופה. מוקם המותג האירופאי של מי עדן, Eden, אשר מכיל מים ממעיינות נבחרים בכל רחבי היבשת, הדומים בהרכבם ובאיכותם אל מימי מעיין סלוקייה. תוך מספר שנים, קונה לעצמו המותג מעמד מוביל באירופה. כיום, המים המינרליים של החברה מסופקים ל- 16 מדינות באירופה, ביניהן צרפת, איטליה, בריטניה, שבדיה, גרמניה, הולנד וספרד.

מפעלי מי עדן

מפעלי המים המינרליים של מי עדן ממוקמים בקצרין (בסמוך למעיין הסלוקייה), כאשר הנהלתה הראשית של החברה מנהלת את ענייניה משוויץ. החברה, אשר נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב, נמצאת בשליטתו של רוני נפתלי. החברה מעסיקה כ-800 עובדים, במגוון תפקידים.

מים מינרלים בבקבוקים אישיים

מי עדן משווקת ללקוחותיה בקבוקי שתייה אישיים, המכילים מים מינרלים לשתייה המופקים במעיינות החברה. הלקוח יכול לבחור בין מגוון רחב של בקבוקים, כאשר קיימים הבדלים ביניהם בגודל, במטרות השימוש וכן הלאה. בין הבקבוקים הללו, ניתן למנות בקבוקי ספורט (הכוללים פקק ספורטיבי קל לפתיחה, אשר מונע בריחת נוזלים במהלך הפעילות), וכן בקבוקי מי עדן בייבי, אשר מכילים כמות קטנה יותר של מים ומעוצבים בצורה שתקל על הילדים לאחוז בהם. את הבקבוקים ניתן לרכוש גם בשישיות או בשמיניות, דבר המהווה חיסכון כספי עבור המשפחות.

מיני בר

מי עדן מציעה ללקוחותיה גם כדי מים בגדלים ובעיצובים שונים. כדים אלה מיועדים לשימוש רב פעמי ותורמים לסביבה רבות. מעבר לכך, החברה משווקת סוגים רבים של מיני ברים, המיועדים להנחה על הרצפה, המגיעים בשלל צבעים ואפשרויות טכנולוגיות מתקדמות. היתרון העיקרי של מוצרים אלה הוא שהם מאפשרים ליהנות ממים איכותיים בלחיצת כפתור וחוסכים מאמצים רבים עבור הלקוח. קיימת אפשרות לבחור בין מים קרים, חמים ובחלק מהמקרים גם מוגזים. זה נעשה באמצעות מתקן מי עדן גזוז, אשר מפיק מי סודה במהירות.

מוצרים משלימים

מעבר לפתרונות השתייה, מאפשרת מי עדן לרכוש גם מוצרים משלימים אשר באים יד ביד עם המוצרים שלה. בהקשר הזה, אפשר למנות מארזי כוסות לשתייה חמה או קרה, מעמדים לכדים וכן הלאה.

דילוג לתוכן