מים חיים

בישראל נפוץ השימוש במסנני מים ורכישת מים מינרליים, אך יש גם גישה אחרת ותחום מרתק שמשיג תוצאות מדהימות בשטח – מים חיים.

הנושא של מים חיים הוא ייחודי, תחום לא כל כך מוכר בישראל אך כזה שמציע יתרונות רבים ובהחלט דורש שינוי בפרדיגמה כיצד אנו תופסים את המים.

מים חיים הם שיטה/טכנולוגיה להשבחת מים והחזרת החיים שיש להם בטבע אל תוך הצנרת עצמה.

מהם מים חיים?

המושג מים חיים נשמע מעט מוזר בתחילה ואכן מדובר על נושא שמצריך הסבר, תחום שבפועל באמת ובתמים עובד ומספק הבדל חיובי משמעותי למים היוצאים מהברזים אך שעשוי להיות מעט קשה לתפיסה.

התחום משלב טכנולוגיה מדעית ממשית לצד נושאים אנרגטיים שנתפסים כיותר "מסתוריים", לכן נעשים מאמצים מחקריים ואקדמיים נרחבים לביסוס המדע מאחורי התוצאות המרתקות בשטח. כאשר מדברים על מים חיים הכוונה היא למים שיש בהם התנועתיות, האנרגיות והחיים שנמצאים בהם כאשר הם זורמים בטבע.

ישנם מחקרים ועדויות מדעיות שהוכיחו כי למים יכולת להכיל מידע, להגיב למידע שעובר דרכם ולזכור אותו. המים חייבים תנועתיות וכאשר הם חיים וטבעיים באמת יש בהם תדר אנרגטי מסוים.

כיום אין כמעט מים טבעיים אמיתיים בטבע בגלל סיבות שונות ומעורבות מסיבית של האדם בטבע – על פי תפיסה זו מים מינרליים או מטוהרים אינם טובים ובהחלט אינם חיים בלי לעבור את התהליך האנרגטי הרלבנטי.

הגישה היא שכל תהליכי העיבוד של המים עד שהם מגיעים לברז למעשה "הורגים" את המים ומוציאים ממנה את האנרגיות שהיו בה בבסיס, לכן יש צורך בטכנולוגיה ותהליך שיחזיר להם את החיים והאנרגיות.

מתקני מים חיים

התחום של מים חיים קיים כבר כמה עשרות שנים ולאחרונה, בזכות שיפורים בידע ובטכנולוגיה, הופך נגיש ומוכר יותר לציבור בישראל ובעולם.

מתקני מים חיים נקראים גם מתקני החייאת מים, בעבר אלו היו מתקנים יחסית גדולים שביצעו תהליכי סחרור של המים בעזרת משאבות וצנרת מיוחדת כמו גם החדירו למים תדרים אנרגטיים מתאימי בעזרת חומרים שונים שהיו על ובתוך הצנרת.

המתקנים הגדולים הללו היו יקרים והגיעו למחירים של עשרות אלפי שקלים בשיא וכ-10,000 שקלים לאחר התפתחות טכנולוגית – (בעיקר מתקנים של גרדנר).

כיום מחקרים עצמאיים בתחום המים החיים והתפתחות טכנולוגית מבחינת תהליכי ייצור ותהליכי החדרת התדר האנרגטי למים משווקים מתקנים קטנים וזולים משמעותית, מתקנים שפשוט מתלבשים על הצנרת ומספקים את אותן תוצאות (למרות שכמובן יש על כך עוררין בתעשייה ובקרב יצרנים שונים) כמו של המתקנים הגדולים והיקרים. כמו כן יש מתקנים שמורכבים ישירות על פתח יציאת המים בברז להוספת חיות ואנרגיות ספציפיות – למשל מתקן מים חיים על ראש המקלחת וכדומה.

תפקיד המים החיים

המהות של מים חיים היא החדרת תדר אנרגטי נכון ומתאים למים בצנרת, כך שהם חוזרים להיות חיים וטבעיים במהות הבסיסית והטהורה ביותר.

מתקני מים חיים ממש משנים את התכונות של המים כך שאפשר להרגיש זאת בטעם, בתחושה של המים וגם בבדיקות מעבדה שונות ובאופן עקבי. נכון שמדובר על תחום מעט מורכב לתפיסה ולהסבר מדעי, משום שהוא כולל התייחסות רבה לרמה האנרגטית של המים, אך תוצאות המעבדה שמראות כי איכות המים משתפרת פלאים אחרי מעבר במתקן מים חיים אינן משקרות.

יתרונות מסוימים שמים חיים מציעים למשתמשים ביתיים, תעשייתיים (בריכות, מסעדות, חקלאות) ואחרים הם:

  • ריכוך המים – המים מרגישים רכים ונעימים יותר לשתייה, אין סינון או טיהור כלל אך האבנית במים פשוט לא שוקעת במכשירי חשמל – ובריאותית אין במינרלים הללו שום בעיה.
  • הורדה משמעותית של רמת הכלור במים – לכדי רמה של 0.05%!
  • הפחתה ברמות של מינרלים לא הכרחיים ואף מזיקים שמוסיפים למים בישראל – למשל פלואור וכדומה.
  • במקלחת המים מרגישים נעים יותר, מבריאים את העור והשיער, הצורך במוצרי קוסמטיקה חזקים פוחת מהותית.
  • מאפשר בפועל להפעיל בריכה ללא כלור וכימיקלים, בחקלאות מאפשר שימוש בפחות מים וחומרי כימיים שונים, מחייה צמחים לאורך זמן רב הרבה יותר ממים רגילים.
  • בעלי חיים תמיד ייגשו באופן טבעי למים חיים על פני מים רגילים שמונחים באותו מקום!
  • המים פשוט טעימים יותר, מי ברז שהיו לפני כן בלתי ניתנים לשתייה הופכים לטעימים, בריאים ואיכותיים.

דילוג לתוכן